משך ההצגה: 165 דקות


לרכישת כרטיסים, בחרו תאריך:

סיראנו דה ברז'ראק

תרגום: דורי פרנס
כוראוגרפיה: גלעד קמחי
תפאורה: ערן עצמון
תלבושות: אולה שבצוב
הדרכה קולית: דוקי עצמון
קרבות במה: גנאדי בביצקי
מוסיקה: אמיר לקנר
תאורה: קרן גרנק

תקציר

סיראנו הוא גבר בכל כשרונות רבים: איש צבא אמיץ, משורר מחונן ואשף בסייף. אלא שהטבע "חנן" אותו באף כביר-מידות המכער את פרצופו,  גורם לו לתחושת נחיתות ומונע בעדו מלהצהיר על אהבתו לרוקסאן היפה. הוא כותב לה שירים ומכתבי אהבה בשמו של עמיתו לגדוד, כריסטיאן יפה התואר, וליבה של רוקסאן הולך שבי אחר הנפש הנעלה המתגלה מתוך המכתבים. לימים מבין כריסטיאן שלא יופיו הוא שקנה את ליבה של רוקסאן, אלא מכתבי האהבה המופלאים של סיראנו. הוא מפציר בחברו להתוודות על אהבתו אליה, אך לפני שהדבר יוצא לפועל כריסטיאן נהרג בקרב. רוקסאן האבלה פורשת למנזר וסיראנו נוצר את הסוד בלבו.

המחזה היקנה למחבר את המוניטין העולמי שלו כיוצרה של קומדיה רומנטית, מרגשת, שיש בה הרבה פיוט, חוכמת לב ולא מעט הומור ושנינה, אחת מיצירות המופת של הקלאסיקה העולמית. 

ביקורות
  • "במחזה הזה יש סיפור מרתק של אהבה והרפתקה, גיבור מכוער בעל נפש יפיפיה וכואבת, ומלים הארוגות בתבונה, ברק וסגנון. כל מרכיבי ההצגה עשויים לעילא, ומעל כולם בולט שחקן יחיד ומיוחד: איתי טיראן...הבמאי גלעד קמחי, שהצליח ליצור הצגה ארוכה (שלוש שעות) שהיא גם שוטפת, גם מעניקה את הכבוד הנכון למלים (לא רק טיראן; כל הלהקה מדברת יוצא מהכלל, וזו הצגה שמסבה לצופה הנאה גדולה במלים שלה), וגם מצליחה לתמרן היטב בין הדרמה קורעת הלב של היחיד, שנאהב למרות עצמו, ומבלי יכולת ליהנות מכך, וגם להעניק לצופים שפע בידור העשוי ביד בוטחת ומבודחת, הכולל שירים (מוסיקה מצוינת של אמיר לקנר), תנועה (קמחי אחראי גם לכך והלהקה שלו מיומנת ובעלת יכולת תנועה מעולה). התפאורה והתאורה עשויים בחכמה רבה, ומאפשרים אפקטיוויות מבלי לגזול תשומת לב, אבל גם בלי להצטנע. (הארץ, 20/10/2013)  
  • "יצירת תיאטרון מופתית ומשובחת ...ערב תיאטרוני קסום...נבחרת השחקנים הנפלאה מתמסרת כולה לסגנון ולשפה, עידו רוזנברג המקסים ככריסטיאן, דודו ניב שמקבל במה להפגין את מנעד כישורי הבמה שלו, גיל וינברג שמצטיין בתפקידים נשיים, יניב ביטון המשעשע וכנרת לימוני בעלת גון הקול המיוחד, המצוינת כרוקסן. מעל כולם איתי טיראן המופלא במשחק יוצא דופן, יפה ורגיש במלוא כיעורו, נכנס כל כולו לתפקיד בווירטואוזיות, שלמות, שנינות ואינטליגנציה" (כלכליסט )22.10.2013
  • "העלאת הקומדיה הקלאסית והמחורזת היא הענקת פרס לקהל של הקאמרי (הבמה 22.10.13)


מערכות כירטוס וקופות - טיטאן | עיצוב ובניית אתרים - לופים