משך ההצגה: 75 דקות


לרכישת כרטיסים, בחרו תאריך:

בדרך לטיפזה

תקציר

בדרך לטיפזהיוצרים-מחזאי- גלעד עברוןבימאית- אלה ניקוליבסקישחקנים- עלא דקא (גודמן), מאיה לנדסמן (ניסן נתיב), עומר מושקוביץ (סמינר הקיבוצים), עמית סידי (סמינר הקיבוצים), גולן גרוס (סמינר הקיבוצים).עיצוב תפאורה ותלבושות- נעה נשיא (בוגרת מסלול עיצוב של סמינר הקיבוצים)עיצוב תאורה: זיו וולושין.מוזיקאי: עומר מושקוביץ.תקציר ההצגה-המחזה "בדרך לטיפזה" מאת גלעד עברון, אשר טרם הועלה על במה, מתעסק ביחסים המורכבים בין שלטון ואומנות ומורכב משישה קטעים המתרחשים בתקופות שונות ובמקומות שונים בעולם. הם אינם קשורים אלא בנושאים שחוזרים בהם – מערכות יחסים בין שליטים ואמנים במהלך המאה העשרים והיחסים המשתנים בין כוחות אלה.בכתיבתו עובר גלעד בין רוסיה, צרפת, גרמניה, אנגליה וארה"ב ולפני מותו כתב גלעד סצינה נוספת המתרחשת בשטחי הרשות הפלסטינית.משך ההצגה: 75 דקות (ללא הפסקה).גלעד עברון-יליד תל אביב. למד במחלקה לאמנות באקדמיה בצלאל בירושלים. ב-1978 היה עברון אחד ממקימי הסדנה לאמנות ביבנה. עברון היה מורה והיה פעיל בהתארגנויות פוליטיות של השמאל כתנועת יש גבול.

ב-1988 עלתה בתיאטרון הקאמרי הצגתו הראשונה, גשם, בבימוי רמי דנון.ב-1992 עלה מחזהו השני יהוא, בבימויו של חנן שניר. בשנים 1996-1998 היה עברון מחזאי הבית של תיאטרון הבימה. מאז 1997 מחזות של עברון הופקו בתיאטרונים ופסטיבלים שונים ברחבי הארץ, בצרפת ובגרמניה.

כתב תסריטים לסרטים ולטלוויזיה: לחם (בשיתוף מאיר דורון), משחקים בחורף (ע”פ סיפור מאת יצחק בן נר), הורים ובנים, עיבוד למחזה בוצ’ה, עיבוד ל-5 פרקים בסדרה מר מאני (ע”פ רומן מאת א.ב. יהושע); עיבוד לסרט זיכרון דברים (ע”פ ספרו של יעקב שבתאי).

יצירותיו של עברון מעלות ביקורת חברתית ופוליטית אודות המציאות הישראלית, בין עם על ידי עימות ישיר עימה  או על ידי יצירת מציאות אלטרנטיבית. לעתים קרובות, במרכז העלילה נמצאת דמות המנוכרת לחברה,  ועליה להכריע בדילמה מוסרית אישית שנוצרת בעקבות הנסיבות הפוליטיות. נושא מרכזי נוסף במחזותיו הוא השיח על השפה התיאטרונית עצמה.עברון נפטר באוקטובר 2016 מהתקף לב והוא בן 61.


מערכות כירטוס וקופות - טיטאן | עיצוב ובניית אתרים - לופים