משך ההצגה: 90 דקות


לרכישת כרטיסים, בחרו תאריך:

החדר האחורי

כתיבה: עדנה מזי"א
כתיבת סטנדאפ: תום יער
מוסיקה: ערן צור
ע. במאי: איריס קרדי

תקציר

מחזה ישראלי חדש מאת עדנה מזי"א ובבימויהסטנדאפיסט צעיר, שניתק את הקשר עם משפחתו, משתמש בה כחומר גלם להופעותיו.

דרך ההומור מאפשרת לו לברוח מתמונות העבר שרדפו את חייו, מאביו הנרפה, אמו האקסצנטרית חסרת הגבולות, ומדודו העריץ והנערץ, כמו גם מהלהט המשיחי בו שלושתם מתייחסים לקדושת המשפחה.

שובה ארצה של בת דודתו, מעמת אותו עם הוריו ודודו, וכך נחשף בהדרגה התא המשפחתי על פוטנציאל הגיהינום הטמון בו.בשיתוף תיאטרון בית ליסיןהצגות ראשונות – אוקטובר 2016

משך ההצגה: שעה וחצי ללא הפסקההביקורות משבחות"אחת ההצגות האנושיות ביותר, הנוגעות ביותר, שראיתי על הבמה שלנו בזמן האחרון." 5 כוכבים***** (ידיעות אחרונות 29.12.2016)

"כאב שזור בהומור, בביצוע אמין ומרגש." (כלכליסט 3.1.2017)

"הצגה מצוינת... אחת הקומדיות הישראליות המשפחתיות הטובות ביותר... הצגת ״החדר האחורי״ מעניקה חוויה כפולה, בהתאמה מלאה למחזה, של הנאה גדולה, בצחוק רב, ושל דרמה כואבת מצמיתה. לא כדאי להחמיץ. (הבמה 12.1.2017)

החדר האחורי: הצגה טובה על משפחה רעה

עדנה מזי"א כתבה וביימה הצגה על סטנדאפיסט שמשתמש בעברו המשפחתי לכתיבת מופע. התוצאה: כאב שזור בהומור, בביצוע אמין ומרגש

 "...עדנה מזי"א כבר קנתה לעצמה שם של מומחית למשפחות וליחסים הבין־דוריים. ראינו את זה ב"המורדים", ב"רומן משפחתי" ולאחרונה ב"הפושעים החדשים", כאשר לכל משפחה סיפור משלה עם טוויסט משלו. אלא שהפעם היא התעלתה על עצמה, עם פגמים משפחתיים שהופכים מעוותים ובלתי נתפסים ככל שעובר הזמן. בכתיבתה המושחזת יודעת מזי"א לשזור רגעי הומור במקומות וברגעים הנכונים וליצור איזון מושלם בינם לבין השאר, כך שהייאוש נעשה יותר נוח; יש בהצגה הזו לא מעט רגעים שמותירים את הצופה באי־נוחות בכיסאו, לפעמים ממש מתחשק לקום ממנו ולטלטל את הדמויות שלוקות בעיוורון מוחלט והדחקה — לכן כשמגיעה האתנחתה הקומית, זה בהחלט משחרר.הדיאלוגים של מזי"א הם מתנה לשחקנים, אלא שהפעם השחקנים הם גם מתנה לדיאלוגים — קאסט משובח על כל חמשת משתתפיו שמגלמים את הדמויות בדיוק רב. חוד החנית הם הזוג מוני מושונוב וסנדרה שדה. שדה נהדרת וטוטאלית בתפקיד האשה המניפולטיבית שלקתה בחטא היוהרה וחיה בהדחקה. תענוג לראות את מושונוב על במת התיאטרון בתפקיד שמאפשר לו להפגין את יכולותיו הבלתי מוגבלות. הווידוי מכמיר הלב שלו ממיטת חוליו הוא אחד הרגעים החזקים והבלתי נשכחים בהצגה.

שורה תחתונה :כאב שזור בהומור, בביצוע אמין ומרגש. (כלכליסט 3.1.2017)

 "מוני מושונוב הוא האב שאינו מצליח לכפות את רצונו על הבית ולהגן על בנו. מולו סנדרה שדה, ודודו ניב, מגלמים בצורה משכנעת ביותר את הזוג החולני הילה פלדמן, בונה דמות רגישה ויפה. ידידיה ויטל, בתור הבן ההופך לקורבן מגיש ביצוע חי, אנושי, מאופק ואירוני, אבל גם סוער ומעורר חמלה. בזכותו מצליח הסיפור המשפחתי הזה של מזי"א להפוך לאחת ההצגות האנושיות ביותר, הנוגעות ביותר, שראיתי על הבמה שלנו בזמן האחרון." 5 כוכבים***** (ידיעות אחרונות 29.12.2016)"חמישה שחקנים מעולים... סנדרה שדה ומוני מושונוב שניהם מצויינים...ידידיה ויטל נוגע ללב, הילה פלדמן אמינה מאוד, דודו ניב משכנע עד להפחיד...עם חמישה שחקנים כאלה קשה לעשות הצגה לא טובה..." (הארץ 29.12.2016)"דרמה המשפחתית-פסיכולוגית צובטת את הלב ומאירה תופעות מטרידות, שלא מדברים עליהן ב"משפחות הכי טובות". מוני מושונוב מקסים וסנדרה שדה נפלאה."(מגאפון 29.12.2016)מערכות כירטוס וקופות - טיטאן | עיצוב ובניית אתרים - לופים