משך ההצגה: 70 דקות


לרכישת כרטיסים, בחרו תאריך:

שייכת

תקציר

 מחזה מאת אלירן כספי

בהשראת יומניה של יהודית הרמן שחיה 12 שנים בכת גואל רצון

בביצוע השחקנית שנטל כהן  צילום: נאוה ברנשטיין"ההצגה 'שייכת' היא מסמך בימתי שלופת בגרון ולא מרפה ימים רבים אחרי הצפייה..." (תמר רותם, הארץ).יום אחד ברחוב עוצרת משטרת ישראל את יהודית, חברה בקבוצה שחיה ביחד בבנין במרכז הארץ. גם את שאר חברי הקבוצה המורכבת מנשים וילדים עוצרת המשטרה, וגם את מנהיג הקבוצה, גבר, המואשם בעברות קשות של מין והחזקת חברי הקבוצה בתנאי עבדות. כל חברות הקבוצה מופרדות. כל אחת ביחד עם ילדיה נשלחות למקלטים שונים. נאסר עליהן ליצור קשר אחת עם השנייה. מאותו רגע צריכה יהודית להתמודד עם הניתוק והפירוק של הקבוצה שהייתה משפחתה ומרכז חייה במשך 12 שנים. בהוראת הרשויות היא חוזרת לבית הוריה, אותו עזבה בנערותה, הפעם כאמא. העובדות שמתגלות לה על שהתרחש בבית המשותף של אותו גבר לו הייתה מסורה כל אותן שנים, מאיימות לשמוט את הקרקע מתחת לרגליה. מנקודה זו היא צריכה להיאבק, לבנות לעצמה ולחמשת ילדיה נתיב קיום בתוך המשפחה, הקיבוץ והחברה הישראלית אליהם היא לא מרגישה שייכת.

מחזה ובימוי  אלירן כספי ("טיק תיק" זוכת פרס תיאטרונטו 2013, "קילר ג'ו" זוכת פרס שחקנית השנה 2012," סבא שלי רמטכ"ל (זוכה פרס השחקן פסטיבל חיפה)ביצוע : נופר בוקרמוסיקה,ועיצוב,תאורה : נדב ברנע

 

*המחזה הינו יצירת אומנותית ואין בהצגתו משום קביעה ו/או אמירה כי אירוע זה או אחר אכן התקיימו.*באישור  'תרבות לישראל'ביקורותתמר רותם, גלריה, הארץ"ההצגה 'שייכת' היא מסמך בימתי שלופת בגרון ולא מרפה ימים רבים אחרי הצפייה, למרות שסיפור המסגרת של ההצגה התפרסם וסופו ידוע... מוקד ההצגה הוא התהליך הכואב של ההתפכחות, דרך הקולות הרבים שמתרוצצים בנפשה של הגיבורה... במידה רבה זהו סיפור גאולה ולידתה של אישה...אפשר להעריך את האיפוק בהגשה המרגשת והמדויקת. אלירן כספי, שכתב את המחזה וביים את ההצגה, יוצא מתוך האקטואליה ומצליח ליצוק בחומרים הדרמטיים המצויים בשפע של העלילה, רובד נוסף של משמעות. הוא יוצר הצגה שאינה מציצנית... הוא משרטט בעדינות את תמונת נפשה של גיבורת הדרמה... ההצגה היא כעין חקירה אל שורשיו של הקשר בין קורבן והמתעלל. התמיהה אם זה קורה רק לנשים, ומדוע, מלווה את הצפייה".מרתה יודעת מגזין תיאטרון אינטרנטי"ההצגה 'שייכת' מאת ובבימויו של אלירן כספי, בביצועה של שנטל כהן, היא יצירה ייחודית המצליחה להראות לקהל באופן נוגע וכן, מה קורה אחרי קפיצת הראש אל בריכה של חיים אחרים, חדשים לגמרי. לכו לצפות.."

אתר נענע 10 " הטקסט שרקח אלירן כספי בהשראת יומניה של יהודית הרמן שעלתה בסוף הערב להשתחוויה עם השחקנית, מצמית, מדויק, מרגש ולעיתים מצחיק, הבימוי נקי ממאמץ וכל כך אסטתי. מוסיקה ועיצוב תאורה מצוינים של נדב ברנע משלימים את החוויה לערב חזק ועוצמתי, העוסק למעשה במחיר שמשלמת של אישה צעירה על הרצון להיות שייכת.


 


מערכות כירטוס וקופות - טיטאן | עיצוב ובניית אתרים - לופים