משך ההצגה: 80 דקות


לרכישת כרטיסים, בחרו תאריך:

יובל כספין - ממני אליך

תקציר

מופע השקה בפסטיבל"לפני כשלוש שנים החלטתי לקעקע קעקוע ראשון ויחיד על זרועי: "נפלאתה אהבתך לי"… רציתי לומר בקול גדול: "אני אוהב אותך כפי שמעולם לא אהבתי" ולהשאיר אותך "כמו כתובת מלח על ידיי"… אבל הוא ויתר לטובת חתונה. בית חם. חיי משפחה וילדים". כך כותב יובל כספין בעמוד הפותח של אלבומו החדש והראשון "ממני אליך", שראה אור לפני כחודש ימים. "אחרי 13 שנים בהן אני מופיע וחורש את הארץ העזתי סוף סוף להקליט. השיר הראשון היה 'אף אחת'. המילים התאימו ככפפה לידי. צרויה להב החליפה לבקשתי כמה מילים והשיר סיפר את סיפורי האישי. 'אף אחת' פתח פתח לקונספט של שירי אהבה שהושרו מנשים לגברים והומרו לשירים מגבר לגבר. בחרתי 6 שירים שהיו הכי קרובים ללבי. בכל שיר עומד גבר שאהבתי, אוהב ואוהב עד סוף הימים. לכל שיר הסיפור שלו כפי שהוא נכתב והסיפור האישי שלי שמצטרף אליו באינטרפרטציה אישית שונה. בסופו של דבר – אהבה היא אהבה היא אהבה".

את אלבום הבכורה של כספין הפיקו אייל ישי ומירה עווד, אותה פגש ב-2004 לקראת צאתה להופעה באירוויזיון, ב–2012 הם הגישו יחד את "אחלה יום" תכנית לייף סטייל בעברית וערבית ומאז הם בקשר חברי.

יובל כספין, יוצא צוות הווי סדנאי שריון, למד שירה אופראית בילדותו. אחרי השחרור עשה הסבה מקצועית לטובת עולם האופנה, ומאז במשך יותר מארבעה עשורים הוא מלביש את מיטב אומנינו, ומעצב תלבושות לתיאטרון ולקולנוע. מזה מספר שנים הוא מעביר את משנתו לדור הבא של מעצבי העל במרכז האקדמי ויצו בחיפה, מגיש תכניות רדיו וטלוויזיה וממשיך לשיר במופע "שר משוררות", מופע שבכורתו עלתה בפסטיבל הפסנתר 2008.

למופע הבכורה של "ממני אליך", שייחשף בפסטיבל הפסנתר, יתווספו אל ששת שירי האלבום עוד שירים שהאהבה במרכזם. שירי אהבה שהושרו מנשים לגברים ובערב הזה ישיר אותם גבר לגבר.

על העיבודים והפסנתר ורד פיקר.ואלה מקצת הביקורות שליוו את צאת האלבום:

"
כספין לקח שירי אהבה ששרו נשים והתאים אותם למידותיו עד שאינך מרגיש כי מדובר בתחפושת, זה הוא והבריטון הנהדר שלו שנמצאים בשירים. נדיר לקבל חפיפה כזו בין המנעד הקולי למנעד הרגשי… הפרשנות החדשה של כספין היא לעיתים מופלאה מהגרסה המקורית" (יוסי חרסונסקי)

"כספין התגלה כזמר מצוין! המגיש את הטקסטים המושרים עם כל הלב ויודע לשחק בקולו כדי לשוות נופך רומנטי ודרמטי לטקסטים. עניין שלא רואים הרבה במחוזותינו" (יובל הראל)

"לאחרונה יש התעוררות של מוסיקה ורודה, "ממני אליך" מרענן ומעניין. אינטרפרטציה גאה של אהבה בין גבר לגבר. אהבתי כמעט את כל הבחירות לשירים שבחר כספין … יובל שר יפה ומפתיע " (דורון אורסיאנו) 


מערכות כירטוס וקופות - טיטאן | עיצוב ובניית אתרים - לופים